Після закриття медучилища в Ромнах лікпрофзаклади почали відчувати нестачу середніх медпрацівників. Заявки ЦРЛ виконувались облздороввідділом на 15-20 відсотків. Особливо страждала сільська охорона здоров’я, зокрема фельдшерсько-акушерські, фельдшерські пункти.
Адміністрація ЦРЛ, медпрацівники міста і району активно ставили питання перед облздороввідділом, міськрайвиконкомами, міською і районною Радами народних депутатів про відкриття в Ромнах медичного училища. Це клопотання підтримала об’єднана сесія міськрайради в жовтні 1990 року.
Однак вирішити питання про відкриття медучилища в Ромнах виявилось непросто: не було належного приміщення (колишнє приміщення медучилища після реконструкції та капітального ремонту передано станції переливання крові).
Завдяки постійним, наполегливим клопотанням міськрайвиконкомів перед вищими органами наказом по Міністерству охорони здоров’я УРСР і відповідно наказами Сумського обласного відділу охорони здоров’я, Роменської ЦРЛ у місті в 1991 році відкрито філію Сумського медучилища (вечірнє відділення із спеціальності сестринська справа) з набором учнів після 11 класів на базі Роменської ЦРЛ.
Багато зробили для відкриття філії медичного училища голова виконкому Роменської районної Ради (пізніше райдержадміністрації) І.М.Рішняк та головний лікар Роменської ЦРЛ В.К.Мусієнко. Вони неодноразово бували в різних високих інстанціях, зокрема в МОЗ УРСР.
З 146 абітурієнтів у філію училища зараховано 74 учні переважно з робочим стажем.
Заняття трьох груп другого курсу почались 1 жовтня 1991 року. Штати філії – мінімальні. Зав.філією, зав.бібліотекою, лаборант – по 0,5 ставки, бухгалтер – 0,25 ст. Фінансування здійснювалось із бюджету ЦРЛ через фінвідділ райвиконкому
Завідуючим філією на громадських засадах облздороввідділ призначив головного лікаря ЦРЛ В.К.Мусієнка, завідуючою учбовою частиною (завучем) – на 0,5 ставки ( за рахунок зав.філією) – провізора ЦРЛ Т.Г.Коломієць.
Штатні викладачі через малочисельність учнів не передбачені. Викладали за сумісництвом досвідчені лікарі і медсестри ЦРЛ та інших медичних закладів міста. Філія працювала під безпосереднім керівництвом Сумського базового медучилища. Його керівництво, викладачі неодноразово відвідували філію у Ромнах –а з філії – базове медучилище, де освоювали організацію учбового процесу, роботу кабінетів, вивчення програми й досвід роботи кращих викладачів, відвідували семінарські заняття, педради.
У філії створена педрада, яка в перший рік навчання засідала щомісячно, а потім раз у два місяці. Робота планувалась з урахуванням рекомендацій, програм, затверджених МЗ УРСР, базового медучилища. Учбові плани виконувались у повному об’ємі.
Заняття проходили з 16.00 до 19.25 по понеділках, вівторках, четвергах, п’ятницях у 6 обладнаних кабінетах (теоретичні та практичні) ЦРЛ і в сільгосптехнікумі ( з основ суспільних наук).
Другий курс закінчили 75 учнів, 2 учні одержали академвідпустки. Відрахувань із філії не було.
Успішність учнів у середньому – 3,6 бала. З числа учнів,що закінчили другий курс,п’ять вступили до медінститутів(переважно на медичний факультет Сумського фізико-технологічного інституту, що відкрився у 1991 році).
Після передачі центральній районній лікарні військового містечка колишньої 43-ї ракетної дивізії в одному з блоків двоповерхового приміщення після ремонту розмістилася філія Сумського медучилища у вересні 1993 року (практичні заняття проводились на базі ЦРЛ).
У грудні 1993 року вечірнє відділення за фахом медична сестра закінчили 64 особи, які здебільшого були направлені в лікувально-профілактичні заклади міста та району.
Дві групи вечірнього відділення за спеціальністю сестринська справа закінчили навчання у грудні 1994 року.
Планувалось у Ромнах відкрити медичне училище на базі військового містечка по вул.Щучки,4.
У тому, що воно не відкрилось, винна місцева влада.